Nowoczesna infrastruktura dla gastronomii, czyli różne pojemniki gn

O pojemnikach gn z pewnością słyszał każdy, kto prowadzi jakikolwiek biznes związany z gastronomią.Te wszechstronne do zastosowania pojemniki są stałym elementem wyposażenia. Warto przybliżyć ich tematykę szczególnie dla tych osób, które planują zakup pojemników gastro norm po raz pierwszy.

Czym są pojemniki gn?

Pojemniki gn, które też nazywane są pojemnikami gastro norm, to pojemniki szeroko wykorzystywane w gastronomii. Służą one zarówno do przygotowywania w nich jedzenia, podgrzewania go i utrzymywania stałej temperatury, ale też chłodzenia i mrożenia. Jedzenie w nich może być eksponowane dla klienta (na przykład w szafach chłodniczych i ladach chłodniczych – wtedy często stosuje się pojemniki gastro norm wykonane z poliwęglanu). Poza tym w tego typu pojemnikach jedzenie można również transportować – bez względu na rozmiar, zawsze można dokupić do nich pokrywki.

Dlaczego pojemniki gastro norm to podstawowe wyposażenie gastronomii
Tak naprawdę pojemniki gn to jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdej gastronomii, bez względu na zakres i rozmach biznesu. Świetnie odnajdują się chociażby w lodziarniach, barach samoobsługowych, restauracjach, food truckach, czy wreszcie miejscach takich jak domy weselne, w których również często przygotowuje się jedzenie. Ich uniwersalne kształty są znormalizowane zgodnie z normą EN 631. To właśnie dzięki temu można dowolnie je ze sobą zestawiać, a zawsze będą doskonale do siebie pasować.

Najbardziej popularne pojemniki gn

Wśród klientów prowadzących różne biznesy gastronomiczne, największą popularnością z pewnością cieszą się pojemniki gastro norm wykonane ze stali nierdzewnej. Ich wszechstronność polega na tym, że można w nich poddawać obróbce termicznej jedzenie w bardzo szerokim zakresie temperatur, najczęściej mowa tutaj o przedziale od – 20 stopni, do nawet +300 stopni. Można zatem jedzenie bezpośrednio w nich gotować i smażyć, zapiekać, ale też chłodzić i zamrażać.

Źródło: Technica Group