hurtownia gastronomiczna

Gdzie kupić sprzęt do restauracji

Prowadzanie własnej restauracji wiąże się z ogromnym obowiązkiem i bardzo dużą ilością spraw do załatwienia. Oprócz zatrudnienia kucharza i całej obsługi restauracji, trzeba zadbać również o prawidłowy obieg dokumentów i wyposażenie gastronomii.

Jak wyposażyć kuchnię

Hurtownia gastronomiczna to najlepsze miejsce, które umożliwia zakup produktów do własnej restauracji. W zależności od wielkości restauracji można wybrać zarówno sklep gastronomiczny, w którym znajdują się pojedyncze produkty do mniejszych restauracji i barów lub znacznie większą hurtownię gdzie można wyposażyć duże zaplecze kuchenne.

Należy pamiętać, że kuchnia stanowi serce naszej restauracji i powinna być jak najlepiej wyposażona w przeciwnym razie kucharze nie będą mogli przygotować w należyty sposób wszystkich dań, a więc tym samym kliencie psują sobie opinię o restauracji.

Zaplecze kuchenne powinno być wyposażone w sprzęt dobrej jakości, taki który wytrzyma przez dłuższy czas i nie potrzeba będzie jego wymiany po kilku latach nawet przy intensywnym użytkowaniu. Kuchnia powinna być wyposażona nie tylko podstawowe naczynia do gotowania takie jak talerze, szklanki, miski, sztućce czy garnki. Ale należy w niej umieścić także blaty robocze do przygotowania potraw, szafki, kuchenki, piece, w których będzie przygotowywana większa część potraw oraz należy zadbać o dobrej jakości okap. Tylko taki okap będzie w stanie pochłonąć wszystkie niechciane zapachy.